chłodna meksykanka

Dodano 30 czerwca 2006, w Bez kategorii, przez autor

aha, pamiętacie? 19.30. piwnica. luz.

a propos filmów dziś wieczorem to…..

Filmów jest 11, całość to 35 min.

Młoda meksykańska artystka (rocznik ’84) Andrea Coyotzi Borja zaprezentuje kilka krótkich filmów nakręconych w ostatnim roku w Puebli, Wenecji i Warszawie. Większość z nich była już pokazywana w galeriach w Bolonii i Wenecji. Oprócz filmów Andrea tworzy instalacje i murale oraz projektuje plakaty. W tym roku rozpocznie naukę w prestiżowym Saint Martins University w Londynie.

Andrea o swoich filmach:

Nie powiem Wam o czym są moje filmy. Na początku poza tym, że nie robiłam nic, słuchałam dużo muzyki. Każdy utwór, poszczególne dzwięki przywołują konkretne obrazy. Część filmów, które zobaczycie zostało zainspirowanych muzyką. Nie wszystkie oczywiscie. Czasem obraz jest pierwszy. Pojawia sie jako wycinek rzeczywistości, wspomnienia, tam gdzie żadnej muzyki nie słychać. Tak naprawdę muzyka jest tylko inspiracją, a to co pozostaje to sekwencje posklejane z obrazów – film opowiadający jakąkolwiek historię – film opowiadający o obrazach, które go tworzą.

andrea.jpg

skakanka meksykanka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS