„Reflecting Pool” – film na Chłodnej

Dodano 29 września 2007, w Bez kategorii, przez autor
1457533934_17198aa342.jpgAlternatywna wersja wydarzeń 11. września

Przedpremierowy, nieoficjalny pokaz filmu:

„Reflecting Pool”
reż. Jarek Kupść

Chłodna25

4.10.2007

godz. 19:00

Film w wersji anglojęzycznej. Po filmie spotkanie z reżyserem.

Film opowiada historię dziennikarskiego śledztwa prowadzonego przez Alexa Prokopa – reportera, wschodnioeuropejskiego emigranta i Paula Coopera – zrozpaczonego ojca ofiary 11. września. Przemilczane fakty, gubiące się tropy, prowadzące donikąd ścieżki. W tym filmie wiele jest pytań, obok których nie można przejść obojętnie. Co naprawdę stało się 11. września? Czy naprawdę widzieliśmy w telewizji zapadające się pod ziemię wieże po uderzeniu samolotów? A może runęły z zupełnie innego powodu?

Jarek Kupść – urodzony w Warszawie, na początku lat 80-tych wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie zajął się tworzeniem filmów. Jest autorem licznych produkcji krótkometrażowych i laureatem nagród na festiwalach filmów niezależnych. „Reflecting pool” to jego trzeci fim pełnometrażowy. Poprzedni – „Slumberland” – został wyróżniony nagrodą specjalną w konkursie kina niezależnego na festiwalu w Gdyni.

Trailer „Reflecting Pool” na YouTube:


http://pl.youtube.com/watch?v=_2wqSf2AU9g

Strona filmu:

http://www.reflectingpoolfilm.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS