TR Warszawa zaprasza

Dodano 31 października 2007, w Bez kategorii, przez autor

W niedzielę 11 listopada o g. 19 odbędzie się premiera SZEWCÓW U BRAM na podstawie „Szewców” Witkacego w reżyserii Jana Klaty. Współautorem adaptacji tekstu jest Sławomir Sierakowski, redaktor naczelny „Krytyki Politycznej”. W spektaklu zobaczymy m.in. Ewę Kasprzyk, Janusza Chabiora i Piotra Głowackiego. W załączeniu więcej informacji oraz plakat spektaklu.

17 listopada w wiedeńskim Burgtheater odbędzie się premiera LWA W ZIMIE Jamesa Goldmana w reżyserii Grzegorza Jarzyny. W spektaklu obok aktorów Burgtheater zagra też dwójka aktorów TR – Katarzyna Warnke i Tomasz Tyndyk. TR Warszawa jest koproducentem spektaklu.

W listopadowym repertuarze znajdą się także: BACHANTKI Eurypidesa w reż. Krzysztofa Warlikowskiego (22-25 listopada) oraz DWOJE BIEDNYCH RUMUNÓW MÓWIĄCYCH PO POLSKU Doroty Masłowskiej w reż. Przemysława Wojcieszka (29-30 listopada i 1-2 grudnia).

W dniach 2-3 listopada zapraszamy na BARBARA RADZIWIŁŁÓWNA SHOW – Michał Witkowski będzie czytał swoją najnowszą powieść „Barabara Radziwiłlówna z Jaworzna Szczakowej”.

12 listopada w cyklu FILM W TR zaprezentujemy niepokazywany dotąd w polskich kinach film Johna Saylesa BRAT Z INNEJ PLANETY. Pokaz organizowany jest wspólnie z firmą Solopan.

13 listopada zapraszamy na koncert 3 BOYS MOVE. W ten nietypowy projekt poetycko-aktorsko-muzyczny zaangażowani są: poeta Marcin Cecko oraz aktorzy TR – Jan Drawnel, Piotr Głowacki i Roma Gąsiorowska.

19 listopada w cyklu NOWA DRAMATURGIA wspólnie z Austriackim Forum Kultury i Agencją Dramatu i Teatru zapraszamy na czytanie sztuki austriackiego dramatopisarza Gerta Jonke ZATOPIONA KATEDRA. Przed czytaniem odbędzie się spotkanie z autorem sztuki. Uwaga: początek wyjątkowo o godzinie 18.

25 listopada odbędzie się drugi odczyt z nowego cyklu „Rozmowy o realnych utopiach” – naszym gościem będzie Janusz Czapiński, prowadzenie Maciej Gdula, członek zespołu „Krytyki Politycznej”.

W ostatni poniedziałek miesiąca, 26 listopada, zapraszamy na koncert grającego w Wielkiej Brytanii THE POISE RITE, jednego z dwóch polskich zespołów, który wystąpił na słynnym festiwalu w Glastonbury.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS