Znakowanie wiślanych rezerwatów – krok drugi

Dodano 31 października 2007, w Bez kategorii, przez autor

W sobotę 3 listopada Fundacja Ja Wisła będzie kontynuować akcję znakowania rezerwatów przyrody: Wyspy Zawdowskie i Wyspy Świderskie na prawym brzegu Wisły. (Józefów, Otwock, Karczew) Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc i nie boją się brudnej pracy w trudnym terenie. Potrzebujemy narzędzi: taczek, łopat wiader i samochodu, (najlepiej bus z przyczepką), którym można by rozwozić słupki, tablice, cement, taczki, narzędzia i gruz. Kierowcy i szczęśliwi posiadacze taczek którzy chcieliby pomóc powinni się skontaktować z Leszkiem tel. 665 374 902 celem koordynacji działań.

Akcję zaczynamy w sobotę 3 listopada o godz. 10 przy jeziorze Łacha w Józefowie.

- Można dojechać autobusem 702 z ronda Wiatraczna (odjazd o 8.50 i 10.20) Jedzie się ok. 40 minut, należy wysiąść na pierwszym przystanku za granicą strefy miejskiej. Po czym ulicą Jęczmienną zejść na łąki przy jeziorze Łacha. Spotykamy się przy wielkich topolach.

- Można dojechać rowerem lub samochodem. Od strony Warszawy należy jechać Wałem Miedzeszyńskim, po czym krótki odcinek Aleją Nadwiślańską (będącą przedłużeniem Wału Miedzeszyńskiego na terenie Józefowa) następnie należy skręcić w ulicę Jęczmienną i jechać nią do końca oraz jej przedłużeniem (za znak zakaz zwałki) w dolinę Wisły. Spotykamy się przy wielkich topolach.

- Ja będę jechał rowerem, (chyba, że będzie padać), więc jak ktoś chce to możemy się spotkać o 8.45 na pętli 167 na Siekierkach przy kościele. Przy okazji sprawdzimy czy tabliczki jeszcze stoją…

Znakowanie rezerwatów prowadzimy przy wsparciu Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody. Teren jest niezwykle malowniczy, ale i trudny: błoto, chaszcze, mokro a praca ciężka i brudna: cement brudzi ubranie! Należy się zaprowiantować, nie ma sklepu i wziąć kawałek karimaty do siedzenia. Zakończenie przed zmrokiem w Karczewie, powrót autobusem 702.

Fundacja Ja Wisła
Przemek Pasek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS