Fundacja Partners Polska zaprasza na debatę:

Demokracja w działaniu. Czego się nauczyliśmy, czego uczymy innych?

30 stycznia 2008 w godzinach 13.00 – 16.00

Z każdym rokiem wzrasta zaangażowanie Polski w programy międzynarodowej pomocy rozwojowej. Z każdym rokiem realizuje je więcej polskich organizacji. Przed ogłoszeniem następnych konkursów MSZ, zastanówmy się wspólnie:

 

  • Jakie wnioski płyną z naszych doświadczeń związanych z procesem§ demokratyzacji w Polsce, w której uczestniczyliśmy w latach dziewięćdziesiątych?
  • Jakiej demokracji chcemy uczyć partnerów naszych projektów międzynarodowych?
  • Jaki wpływ chcemy wywrzeć na politykę unijną w dziedzinie budowania demokracji?

 

Celem spotkania jest ustalenie (w oparciu doświadczenia związane z funkcjonowaniem społeczeństwa obywatelskiego), jakiego typu działania na rzecz demokratyzacji i jakie polityki związane z rozszerzeniem Unii Europejskiej wywarły istotny wpływ na przemiany demokratyczne w Polsce. Przedyskutujmy, spiszmy, poddajmy dalszej dyskusji:

 

  • Jakie są najistotniejsze lekcje dotyczące procesu budowy demokracji w Polsce i w krajach, gdzie pracują polskie organizacje pozarządowe?
  • Jakie elementy naszych doświadczeń mogą okazać się pomocne w kontekście budowania demokracji w innych — i jakich? — krajach?
  • Jakie były negatywne aspekty naszych doświadczeń? Jakie braki nie zostały usunięte?
  • Jakie wnioski i zalecenia dla Unii Europejskiej mogą sformułować polskie organizacje pozarządowe

Wnioski z naszej dyskusji zostaną zaprezentowane na kwietniowej konferencji w Brukseli i przekazane Komisji Europejskiej.

 

Po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek.

 

Wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o nadesłanie zgłoszenia na adres:
anna.kasinska@partnerspolska.pl do 26 stycznia 2008.

 

W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, funkcji, nazwy i adresu organizacji/instytucji, adresu mailowego i numeru telefonu kontaktowego osoby zgłaszającej swój udział w spotkaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS