W poniedziałek, 25 lutego w sprzedaży razem z tygodnikiem „Newsweek” (nr 9) ukaże się kolejna książka z serii POD LUPĄ NEWSWEEK POLSKA zatytułowana „Erika Steinbach. Piękna czy bestia?”

Książka Filipa Gańczaka opisuje działalność Eriki Steinbach, szefowej Związku Wypędzonych oraz prominentnej deputowanej do niemieckiego Bundestagu a także wojenne losy jej rodziny. Autor podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego Erika Steinbach stała się w Polsce tak kontrowersyjną postacią: nazywaną często przeszkodą w dialogu polsko-niemieckim, przedstawianą w mundurze esesmana czy oskarżaną o pisanie historii na nowo.

Seria książek Newsweeka, będących dodatkiem do części nakładu tygodnika, prezentuje bieżące tematy i sprawy publiczne wymagające szerszej dziennikarskiej analizy. Są bowiem tematy, których nie da się opisać jednym dziennikarskim tekstem i ludzie, których sylwetki nie pomieszczą się w jednym artykule. Książka o Erice Steinbach jest już ósmą z serii. Tę i poprzednie książki można zamówić na stronie internetowej
http://www.newsweek.pl/podlupa

Filip Gańczak jest dziennikarzem działu zagranicznego w redakcji Newsweek Polska. Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego i stypendysta na Uniwersytecie Gutenberga w Moguncji. W latach 2004-2006 pisał dla Newsweeka z Berlina. Publikował też m.in. w „Dzienniku” i „Welt am Sonntag”. Specjalizuje się w tematyce niemieckiej.

Redakcja Newsweeka zaprasza na spotkanie promocyjne w środę 27 lutego o godz. 19:00 w klubie Chłodna 25

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS