Fabrykę Trzciny polecamy

Dodano 28 lutego 2008, w Bez kategorii, przez autorFabryka Trzciny zaprasza na kolejny wykład z cyklu
Uniwersytet Wolnego Czasu

Wanda Kamińska*

cykl dwóch wykładów przedstawiających historię fizyki od strony kontrowersji i gwałtownej debaty na temat interpretacji zjawisk przyrody

”Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię – od Kopernika do Keplera”
Ewolucja poglądów na budowę Układu Słonecznego to historia godna filmu hollywoodzkiego, gdzie wybitne umysły nie są wolne od wielkich namiętności i gdzie intrygi, oszustwa i zdrada odgrywają decydującą rolę w dojściu do nieśmiertelnych (i dobrze znanych) osiągnięć „czystego” intelektu.
9 marca, godz. 15:00

„Energia jako pojęcie fizyki a energia dla wszystkich”
Energia – słowo, którego sens zmieniał się wielokrotnie przez ponad 2 tysiące lat. Historia energii to przeciwieństwo „postępu w nauce” widzianego jako zbliżanie się krok po kroku do dzisiejszej wizji fizyki.
9 marca, godz. 17:00

wstęp za okazaniem bezpłatnego zaproszenia, do odbioru w kasie Fabryki Trzciny od 1 marca 2008


*WANDA KAMIŃSKA urodziła się w 1949 roku w Łodzi. Po studiach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego przez 11 lat uczyła fizyki i astronomii w liceum im. Batorego w Warszawie. W 1983 roku wyjechała do Francji, gdzie zrobiła doktorat na Uniwersytecie Paris 7. Jej badania dotyczą rozumowania w fizyce i związków między rozumowaniem „zdroworozsądkowym” i rozumowaniem „naukowym”. Od 1991 roku dzieli swój czas między Uniwersytet Paris 7 i URCA (Université de Reims Champagne Ardenne).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS