Dziś Startuje III edycja Czytelmanii

Dodano 31 marca 2008, w Bez kategorii, przez autorIII edycja CZYTELMANII – Ogólnopolskiej Kampanii Na Rzecz Wspierania Czytelnictwa
31 marca – 6 kwietnia 2008 60 000 tysięcy egzemplarzy książki-prezent autorstwa Niccolo Ammanitiego, spotkania z pisarzami, rabaty, konkursy internetowe, czytelnicze dyskusje na internetowych forach – książkowe święto dla wszystkich już wkrótce.
 


31 marca wystartuje tygodniowy Festiwal CZYTELMANII, podczas którego nieodpłatnie rozdanych zostanie 60 000 egzemplarzy książki-prezent drukowanej specjalnie na tę okazję i dystrybuowanej w miejscach zrzeszonych w Klubie Czytelmaniaka. Celem kampanii jest dotarcie do tej części społeczeństwa, która na co dzień nie sięga po książkę. Dlatego opowiadanie Ammanitiego znaleźć będzie można w 400 punktach na terenie całej Polski, nie tylko w bibliotekach i księgarniach, lecz także w kinach (Multikino), pociągach (Intercity), perfumeriach, kawiarniach (Daily Cafe), sklepach komputerowych (Komputronik). To miejsca, w których książkowy-prezent będzie zaskoczeniem. Organizatorzy kampanii chcą przekonać, że książka nie jest zakurzonym zabytkiem, lecz ewoluuje i przybiera nowoczesne formy – na miarę XXI wieku.

 

Autorem książki-prezentu tegorocznej edycji kampanii jest włoski pisarz Niccolo Ammaniti. Ma na swoim koncie powieści, opowiadania, nowele, artykuły, komiksy oraz najważniejszą włoską nagrodę literacką Premio Strega 2007. Książki tego urodzonego w Rzymie w 1966 roku pisarza wydano dotychczas w 44 krajach. Bohaterem tegorocznego Festiwalu CZYTELMANII, będzie jego opowiadanie pt. ,,Zoolog‘‘.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS