Namioty Nadziei w Parku Sowińskiego

Dodano 30 kwietnia 2008, w Bez kategorii, przez autor


Namioty Nadziei

Zapraszam do malowania namiotu w Warszawie

1 maja o godz. 15.45
w amfiteatrze Parku im. Sowińskiego na Woli, ul. Elekcyjna

Ten projekt ma być naszym sprzeciwem wobec popełnianych w Darfurze od pięciu lat zbrodni i naszym wsparciem duchowym dla cierpień Darfurczyków, wypędzonych z własnych domów, wegetujących w obozach.
Namiot jest symbolem dramatycznego losu milionów ludzi, którzy z powodu czystek etnicznych i rabunków stracili wszystko, co mieli. Namiot jest tymczasowym domem tych, którzy ocaleli z pogromów w Darfurze. Ale też symbolem nadziei. Przypomina, że wszyscy jesteśmy jedną ludzką rodziną, pokazuje naszą pamięć o Darfurczykach i naszą gotowość do wspierania ich tak długo, aż kiedyś będą mogli wrócić na swoją ziemię i odbudują swoje zniszczone domy. Namiot symbolicznie jednoczy nas w żądaniu, by społeczność międzynarodowa wypełniła swój moralny i prawny obowiązek i zapewniła ochronę oraz pomyślność niewinnie cierpiącym Darfurczykom. Projekt polega na malowaniu płóciennego namiotu (takiego, w jakim żyją uchodźcy z Darfuru) w symbole współczucia, nadziei i pokoju.

W malowaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni – dorośli, młodzież i dzieci. Namioty będą unikalnymi dziełami sztuki i jednocześnie punktem centralnym dla poznawania Darfuru. Wspólnym malowaniem można osiągnąć jeden z celów kampanii – zwrócenie uwagi na ludobójstwo w Darfurze. Malować namioty będą także Toruń, Gdańsk, Poznań, Tarnów, Lublin, Kraków. Pomalowane namioty zjadą do Warszawy w czerwcowy Dzień Uchodźcy, powstanie z nich mały obóz, taki, w jakim żyją Darfurczycy. Potem namioty będą przekazane za pośrednictwem PCK darfurskim uchodźcom.

Magdalena Nagórska
koordynator akcji Polska dla Darfuru

Projekt realizowany przy współpracy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej i finansowany w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 2008.
 


www.darfur.pl


Na bębnach zagrają Maciek Trifonidis i Jarek Kulik

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS