NUKU w Witrynie

Dodano 30 czerwca 2008, w Bez kategorii, przez autor

W ciągu całego lipca, w ramach projektu Atrakcja malarska, warszawska galeria Witryna będzie prezentować grupę młodych artystów działających w warszawskiejPracowni Nuku: Olę Bujnowską, Wiktora Dyndo, Janka Dziaczkowskiego, Dorotę Kozieradzką, Bartka Kraciuka i Michała Szuszkiewicza.

Każdy z nich po kolei będzie wchodził do przestrzeni Witryny z farbami i w ciągu 5 dni malował. W dzień Witryna przemieni się w pracownię, której częściowo otwarta forma widzowi zapoznanie się z tajnikami malarstwa. Co noc odsłaniane będą kolejne etapy malowania.

Projekt Atrakcja malarska jest pewnego rodzaju eksperymentem, próbą publicznego namalowania wspólnego obrazu. Nikt nie wie jak skończy się cała akcja. Pięciu zaprzyjaźnionych malarze spróbuje zmierzyć się ze sobą i z materią utopijnego przedsięwzięcia. Będzie to jednocześnie jedna z niewielu możliwości prześledzenia wszystkich etapów malowania obrazu. Artyści zastanawiają się czy uda się zachować strzępy tajemnicy i stopniować napięcie, aby efekt finalny dorównał wyobrażeniu?

Pracownia Nuku została stworzona w 2004 roku przez Olę Bujnowską i Janka Dziaczkowskiego. Początkowo związana z pracownią przy ulicy Ząbkowskiej, która była miejscem pracy i prezentacji dorobku zaprzyjaźnionych artystów. Z czasem i w związku z kilkukrotna zmianą lokalu, zaczęła funkcjonować bardziej jako idea zrzeszająca kilka osób przy różnych projektach. W tym roku Pracownia Nuku z nową silą objawiła się na łamach kwartalnika Artluk, inicjując autorską rubrykę p.t.Piękne sny o wspólnej sprawie. W lipcu artyści z Nuku zrealizują malarski projekt dla Witryny.

1 – 5 lipca OLA BUJNOWSKA, finisaż: sobota, 5 lipca, g. 20:00

6 – 10 lipca DOROTA KOZIERADZKA, finisaż: czwartek, 10 lipca, g. 20:00

11 – 15 lipca JAN DZIACZKOWSKI, finisaż: wtorek, 15 lipca, g. 20:00

16 – 20 lipca WIKTOR DYNDO, finisaż: niedziela, 20 lipca, g. 20:00

21 – 25 lipca MICHAŁ SZUSZKIEWICZ, finisaż: piątek, 25 lipca, g. 20:00

1 – 31 lipca BARTEK KRACIUK usługi foto-video

f i n i s a ż   a k c j i   i   w e r n i s a ż   o b r a z u :  sobota, 26 lipca, g. 20:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS