Na Chłodnej: Marcel Reich-Ranicki i jego czas w wojennej Warszawie

Spotkanie z Gerhardem Gnauckiem


22 lipca o godz. 18.30


Klub Chłodna 25
Prowadzenie: Katarzyna A. Homan


Marcel Reich-Ranicki, niemiecki krytyk literacki zwany za Odrą „papieżem literatury”, budzi skrajne emocje: od uwielbienia po niechęć. Jak daleko mogą te skrajności zajść, pokazał Martin Walser, który fabularnie uśmiercił podobiznę żyjącego do dziś Reicha-Ranickiego w jednej ze swych powieści. Na całe szczęście, wśród osób zajmujących się tą fascynującą postacią są też i takie, które z badawczym obiektywizmem przyglądają się  jej i pytają: kim jest i jak powstał, a raczej, jak stworzył się Marcel Reich-Ranicki.

Gerhard Gnauck, dziennikarz i historyk, od wielu lat zajmuje się biografią najsłynniejszego niemieckiego krytyka. W tym roku w wydawnictwie W.A.B. wyszła jego książka: „Marcel Reich-Ranicki. Polskie lata„.

Na Chłodnej, w ocalałej kamienicy, w której Reich-Ranicki spędził większość swojego czasu w getcie, będzie można z nim porozmawiać o losach i dylematach przyszłego krytyka krytyków w okupowanej Warszawie.

Spotkanie z Gerhardem Gnauckiem
22 lipca o godz. 18.30
Klub Chłodna 25

Prowadzenie: Katarzyna A. Homan


Zapraszamy!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS