To nie jest kraj dla wielkich ludzi

Dodano 29 września 2009, w Bez kategorii, przez autor


zapraszamy


29 września 
(wtorek)

o godz. 20.00

na Chłodnej25

Tekst i reżyseria: Michał Walczak

Ilu ludzi mieści się w jednym Polaku? One-man show w wykonaniu aktora Teatru Montownia, Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował w podziemiach kultowej Chłodnej 25 godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki.

Wcielając się w kolejne, typowo polskie postaci, poprowadzi widzaprzez labirynt masek, potworów i świętych polskich. Artyści,kaznodzieje, kabotyni, wojskowi, szarlatani i ginekolodzy. Polskiemonstra. Wirtuozeria aktorska i zjadliwość tekstów. Dla młodych istarych, dla tych, którzy odnieśli sukces i frustratów, jednym słowem –dla wszystkich, którzy żyją w Polsce. Dla ludzi o mocnych nerwach.

… One-man show jest zbiorem przezabawnych skeczy, w którychpojawiają się najróżniejsze postaci – ksiądz udzielający ślubu byłejukochanej, żołnierz gej, blondynka u ginekologa…

Wszystko w wykonaniu tylko jednegoaktora. Półtoragodzinny program już od kilku miesięcy wypełniaszczelnie klubową salę Chłodnej 25 i wywołuje salwy śmiechu.

SPEKTAKL Rafała Rutkowskiego na Chłodnej 25 to nie showdla miękkich ludzi. Rozstrój nerwowy u widzów, skurcz przepony,duszności, wypieki są wpisane w formułę stand-up comedies. Jedyniestali bywalcy klubów Nowego Jorku czy Edinburgh Fringe Festival mogąuważać się za zaszczepionych. Dla nich „żart ekstremalny” znaczy coinnego niż dla Polaków, których poczucie humoru formowało się na”Śmiechu warte” czy „Maratonie uśmiechu”. Wytrzymali dowcipy typu:”Hitler i Matka Teresa wchodzą do gejowskiego baru…”, tytuł „Przygodydawcy orgazmów”, opowieści ocaleńca aborcyjnego czy polewkę z wielkiegogłodu w Irlandii, wytrzymają i występ w piwnicy na Chłodnej. Co nieznaczy, że w porównaniu ze „średnią światową” show Rutkowskiego toniewinne łaskotki. Aktor Teatru Montownia i autor tekstu Michał Walczaktworzą polską stand-up comedy od zera. Efekt jest porażający. Przedewszystkim Walczak (jeden z najlepszych dramaturgów młodego pokolenia)is back. Skecze o zakompleksionym księdzu udzielającym ślubu ukochanej,wojskowym teście na geja czy prywatnym, ekskluzywnym przedszkolu dladzieci „wiecie kogo” to polskie szaleństwo w pigułce. Rutkowski zdolnyzmiąć, wygiąć i wywrócić swoją twarz na wszelkie sposoby doprowadzapubliczność do spazmów. Jako krytyk filmowy Henryk Prawda wrzeszczy ostandardach moralnych i wzywa naród do kręcenia epopei o bitwie podMokrą, chwilę później „prywatnie” usiłuje wysadzić z interesuwłaściciela lokalu Grzesia Lewandowskiego i stworzyć w miejsce Chłodnejteatr Chłodnica. Najgorsza stand-up comedy to taka, na której widzowieśmieją się dyskretnie i kulturalnie. W piwnicy na Chłodnej się wyje.
Joanna Derkaczew. Gazeta Wyborcza.

strona teatru tutaj

 

9 Responses to To nie jest kraj dla wielkich ludzi

 1. ciekawa pisze:

  po ile bilety?

 2. turas pisze:

  a terminy to na pewno dobre?

 3. turkiewicz rulezzz pisze:

  dzięki kochany

 4. zy pisze:

  turas to w ogole taki dobry i mily chlopak jest

 5. pawka.pl pisze:

  Lektura obowiązkowa. Bilety po 40pln.. niby drogo, ale 50 też byłoby warto dać.

 6. E. pisze:

  A kto mi powie ile dokładnie trwa ten spektakl? :)

 7. E. pisze:

  A kto mi powie ile dokładnie trwa ten spektakl? :)

 8. E. pisze:

  A kto mi powie ile dokładnie trwa ten spektakl? :)

 9. g. pisze:

  godzinę i coś tam
  „na Chłodnej się wyje” :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • RSS