w środę na Chłodnej25

Dodano 29 września 2009, w Bez kategorii, przez autor

Małgorzata Sarbak – klawesyn 

30 września

godz. 19.00

wstęp 10pln

 

program:

Jean Henry D’Anglebert (1635-1691)

 • Preludium niemenzurowane

 

Antoine Forqueray(1672- 1745) /

Jean-Baptiste-Antoine Forqueray (1699-1782)

Pieces de clavecin: Suita V

 • La Rameau.
 • La Guignon.
 • La Leon. Sarabande.
 • La Boisson.
 • La Montigni.
 • La Sylva.
 • Jupiter.

 

Louis Couperin (1626-1661)

 • Passacaille
 • Pavane

 

Jean-Philippe Rameau (1683-1764)

 • Gavotte et Doubles de la Gavotte


Małgorzata Sarbak urodziła się w 1980 roku wZielonej Górze. W 2004 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im.Fryderyka  Chopina w Warszawie wklasie klawesynu prof. Leszka Kędrackiego i prof. Władysława Kłosiewicza. Wroku akademickim 2003-2004 została wytypowana do uczestnictwa w KoncercieDyplomantów, który odbył się w ramach cyklu „Środa w Akademii”.

W 2001 rokuotrzymała stypendium na naukę w New England Conservatory (Boston, USA) w klasieklawesynu prof. John’a Gibbons’a. Otrzymała także stypendium rządu francuskiegona studia podyplomowe w Conservatoire National de Region de Paris.

  Uzyskała rownież pełnestypendia na uczestnictwo w wielu mistrzowskich kursach muzycznych m.in. wMontisi (Włochy, 2008), Villecroze (Francja, 2006), Krieglach (Austria, 2002),Antwerpii (Belgia, 2003), Karlsruhe (Niemcy, 2002), Cambridge (Anglia, 2002),prowadzonych przez wybitnych pedagogów i artystów: H. Dreyfus, B. van Asperen,J. Van Imerseel, K. Haugsand, J. Ogg, Menno van Delft, R. Hill i The Parley ofInstruments. Zyskując uznanie profesorów była zapraszana do udziału wkoncertach organizowancych na zakończenie kursów muzycznych.

MałgorzataSarbak występuje zarówno jako solistka jak i członkini zespołów kameralnych wPolsce i za granicą. Jej repertuar obejmuje utwory od późnego renesansu ponajnowsze dzieła kompozytorów współczesnych.

Artystkastale współpracuje z Chopin Academia Orchestra kierowanym przez Jana Staniendę.Koncertowała i nagrywała również z takimi orkiestrami jak: Orkiestra KameralnaVratislavia, Orkiestra Kameralna Enrique Mazzolli, The Parley FestiwalOrchestra oraz z zespołem Transemble. We wrześniu 2007 roku została zaproszonado współpracy z nowopowstałą „Królewską Orkiestrą Symfoniczną”. Brała udział wfestiwalach: „Gdańska Wiosna” (2005), „Festiwal Pianistyki Polskiej” wSłupsku (2006), „Międzynarodowy Letni Festiwal TORUŃ – MUZYKA I ARCHITEKTURA”(2007). W listopadzie 2008 roku została zaproszona do współpracy z SinfoniąVarsovią, z którą koncertowała i nagrywała na wielu zagranicznych festiwalach(we Francji, Hiszpanii, Japonii, Niemczech) zarówno jako członkini orkiestryjak i solistka.

Wlutym 2007 roku wystąpiła jako solistka z Polską Orkiestrą Radiową wykonując„Concert Champetre” Fr. Poulenc’a na klawesyn i wielką orkiestrę symfoniczną,natomiast we wrześniu 2008 roku wykonała ten koncert oraz „Partitę…III” PawłaSzymańskiego na klawesyn i orkiestrę symfoniczną z Łódzką OrkiestrąSymfoniczną.

Wspólniez włosko-niemiecką sopranistką Valentiną Pennino tworzy duet Lucrezia Duo.  Prezentacja projektu „Włoskie kantatybarokowe” podczas „Międzynarodowego Festiwalu – Muzyka i Architektura” wToruniu zaowocowała w kolejne propozycje koncertowe (m. in. koncert na ZamkuKrólewskim w Warszawie). 

Dokonałanagrań archiwalnych dla Polskiego Radia, które wytypowało ją do reprezentowaniaPolski na międzynarodowym konkursie EBU „New Talent” 2005 w Bratysławie.

Od września 2006Małgorzata Sarbak prowadzi klasę klawesynu w Zespole Państwowych SzkółMuzycznych nr 2 im. Fr. Chopina w Warszawie.


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • RSS