mrożek uchodźca. debata.

Dodano 30 kwietnia 2010, w Bez kategorii, przez autor

Szanowni Państwo,

wkrótce przypadają 80. urodziny Sławomira Mrożka, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy – człowieka o kontrowersyjnym życiorysie, którego intelektualne sekrety dopiero teraz, wraz z kolejnymi tomami korespondencji, odsłaniają się przed nami. Mrożek bez ceremonii wypowiada się o polskości. Krytycznie ocenia rzeczywistość tak Polski Ludowej, jak i III RP. Warto się wsłuchać w jego głos. Ale czy twórczość autora „Tanga” przetrwa próbę czasu? Co nowego mówią nam o niej opublikowane niedawno listy dramaturga do Wojciecha Skalmowskiego, Adama Tarna i Jana Błońskiego? Czy wyjazd Mrożka z Polski w roku 2008 – jak się wydaje ostateczny – nie przekazuje nam czegoś ważnego o sile/słabości polskiej kultury?


Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na drugie spotkanie z cyklu sporów o polskie autorytety, tym razem poświęcone Sławomirowi Mrożkowi.
W debacie pod hasłem „Mrożek. Uchodźca” udział wezmą:
Maciej Englert
Kazimierz Kutz
Antoni Libera
Weronika Szczawińska
i Jacek Wakar.

Całość poprowadzi Jarosław Kuisz, redaktor naczelny „Kultury Liberalnej”.

Debata odbędzie się 4 maja (wtorek) o godz. 19.00 w warszawskiej klubokawiarni Chłodna 25.

Spotkanie organizuje tygodnik internetowy „Kultura Liberalna” we współpracy z „Kulturą”, dodatkiem do „Dziennika Gazety Prawnej”, Wydawnictwem Literackim, Wydawnictwem „Noir sur Blanc” oraz warszawskim klubem Chłodna 25.

Patronat medialny nad debatą objęli: Instytut Książki, TVP Kultura oraz miesięcznik „Dialog”.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

Z wyrazami szacunku,

Zespół „Kultury Liberalnej”

 

Jedna odpowiedź na mrożek uchodźca. debata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS