weekend dla powodzian

Dodano 26 lipca 2010, w Bez kategorii, przez autor“Weekend dla Powodzian” to akcja pomocy dla osób, które w wyniku powodzi straciły dorobek całego życia. W dotkniętych przez powódź miejscowościach woda opadła, a mieszkańcy wracają do swoich domów. Dopiero teraz widać ogrom zniszczeń. W tym momencie bardzo potrzebne jest wsparcie w sprzątaniu zalanych gospodarstw.

W akcji “Weekend dla Powodzian” udział wziąć może każdy (osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych). Wystarczy, że masz chwilę wolnego czasu i możesz zorganizować sobie transport. Im nas więcej tym efektywniej możemy działać, dlatego zachęcamy do wyjazdu w grupie. Wszystkim chętnym zapewniamy ubezpieczenie, nocleg i kontakt do koordynatora w gminie.
Skala potrzeb jest ogromna! Zaskakujące jest jak wiele można zdziałać w kilka osób, nawet w ciągu jednego dnia. Dla mieszkańców terenów najbardziej dotkniętych przez powódź, gdzie każdy jest poszkodowany, obecność i pomoc osób z zewnątrz jest niezastąpiona.

Dojazd
Nie organizujemy transportu! Jeżeli nie możesz dojechać na własną rękę albo szukasz innych osób chętnych do wyjazdu, możesz to robić poprzez alert.powodz.ngo.pl.
Praca
Po przyjeździe na miejsce zachęcamy do rozmów z mieszkańcami, którzy wskażą Wam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. W razie problemów kontaktujcie się z koordynatorem.
Sprzęt
Pamiętaj by zabrać ze sobą ubranie robocze, kalosze, grube rękawice gumowe, mocne worki na śmieci i środek na komary.
Nocleg
Wolontariusze nocują w szkołach lub przy parafiach. Należy wziąć ze sobą śpiwór i karimatę. Koordynator udzieli Wam szczegółowych informacji odnośnie miejsc noclegowych.

Jeżeli chcesz zgłosić swój udział w akcji, skorzystaj z formularza zgłoszeniowego na stronie www.powodz.ngo.pl w zakładce „zostań wolontariuszem”, lub zadzwoń na bezpłatny numer 0801 112 112 (poniedziałek-piątek 8:00-15:00)
Jeżeli szukasz transportu lub innych osób chętnych do wyjazdu, możesz dodać mini-ogłoszenie („alert”) w serwisie www.alert.powodz.ngo.pl

Instrukcja:
1. Na stronie alert.powodz.ngo.pl wejdź w zakładkę “Dodaj alert”.
2. Wybierz kategorię “Weekend dla powodzian” i zaznacz “chcę pojechać”. Wypełnij formularz. Pamiętaj by podać aktualny kontakt i w opisie zaznaczyć skąd, gdzie i kiedy chcesz jechać.
3. Na mapie zaznacz miejscowość z której chcesz jechać.

Po powrocie możesz zamieścić relacje i zdjęcia z wyjazdu na stronie alert.powodz.ngo.pl

***

Akcja „Weekend dla Powodzian” organizowana jest w ramach wspólnej inicjatywy „Razem Powodzianom” prowadzonej przez kilkanaście ogólnopolskich organizacji pozarządowych. (m.in. Akademia Rozwoju Filantropii, Caritas Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Wolontariatu, Federacja Banków Żywności, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Polska Akcja Humanitarna, Polski Czerwony Krzyż, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Stocznia, Sieć Splot, Stowarzyszenie Ekon, Stowarzyszenie Klon/Jawor, Stowarzyszenie Harcerskie, Stowarzyszenie Wiosna, Związek Harcerstwa Polskiego , Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP)
Wsparcia udzieliły nam Fundacja im. Stefana Batorego, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, PricewaterhouseCoopers, Allianz, Grupa TP SA i Kotbury.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS