drom, czyli django reinhardt i cyganie

Dodano 29 lipca 2010, w Bez kategorii, przez autor
Zapraszamy na koncert zespołu DROM.

29 lipca (czwartek)
21.00
CHŁODNA 25


tymekjezierski.com


Zespół Drom powstał z inicjatywy Raphaela Roginskiego. Pierwszym impulsem przy powstawaniu projektu była chęć odnalezienia muzycznych źródeł Gypsy Swingu, którego głównym przedstawicielem był Django Reinhardt. Ten miks muzyki cygańskiej i jazzu miał swój początek na początku dwudziestego wieku we Francji, jednak w bardziej tradycyjnej formie istniał o wiele wcześniej na terenach Polski i Rosji. To właśnie w tej tradycji upatruje się też źródeł rosyjskiego romansu.

Tak wiec, w efekcie zespół wykonuje muzykę Django Reinhardta mieszając ja ze współczesnymi brzmieniami i muzykę polskiej i rosyjskiej romy. A żeby być jeszcze bliżej źródeł zespół nawiązał współpracę z wybitnym śpiewakiem cygańskim Adamem Kozlowskim.

Projekt ten jest także walka o znalezienie miejsca we współczesnej kulturze, kulturze cygańskiej z terenów Polski i Rosji.

Skład:
Adam Kozłowski- śpiew
Raphael Roginski- gitara
Wacław Zimpel- tarogato, klarnet
Bartłomiej Tycinski- gitara, banjo
Ksawery Wójcinski- kontrabas

Zapraszamy!

Wstęp: 10 pln

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS