koniec wakacji. pożegnanie. sluchowisko vol. 5

Dodano 31 sierpnia 2010, w Bez kategorii, przez autor
OSTATNIE WAKACYJNE
Słuchowisko, vol 5


31 sierpnia (wtorek)
godz. 19.00-22.00
CHŁODNA 25


Powiedzmy sobie szczerze – lato się kończy. Już niedługo temperatury spadną do marnych kilkunastu stopni, dziewczyny ze zwiewnych sukienek przebiorą się w wełniane szale i wszystkich „otuli” wrześniowy wiatr.

Alternatyw nie trzeba jednak szukać daleko!

Na przykład na takiej Jamajce średnia temperatura we wrześniu to 27 stopni C, szaliki znane są dość słabo, a o polskiej złotej jesieni nikt nie chce słuchać.

Dlatego ostatnie wakacyjne Słuchowisko oddajemy w ręce Malika (Singledread Soundsystem) oraz Sziwa Styles (kIRk), którzy zabiorą nas w dub’ową podróż w regiony odległe od Mazowsza.


Filip Kalinowski, przewodnik wycieczki, zachęca do niej tak:

“Drum and bass to nie Ronni Size, Goldie i Doc Scott. Drum and bass to nie Noisia, dBridge i The Qemists. Drum and bass to wydany w 1977 roku singiel Kinga Tubby’ego. Bębny i bas to esencja. Bijące w rytmie serca perkusje, przeszywające ciało niskie częstotliwości. Dub. W 1968 roku Byron Smith – inżynier dźwięku w jamajskim studiu Treasure Island – wycinając dubplate Rudy’ego Redwooda zapomniał włączyć ścieżkę z wokalem. Ów przypadek przeszedł do historii. Owo zrządzenie losu dało podwaliny pod gatunek zwany dubem. Odarte do kości linie melodyczne, studyjne efekty, dudniące bębny i przeszywający bas to esencja reggae; to inspiracja dla producentów disco, hip-hopu i techno; to droga, którą zmierzają jungliści i dubstepowcy. Dub to fundament na którego podstawie zbudujemy nasze Słuchowisko.”


Malik (SigleDread Soundsystem) i Sziwa Styles (kIRk).
Adaptery i mikser.
Winyle i maszynki.

Version Vacation: Dubowy koniec wakacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS