jazzpospolita na chłodnej 25

Dodano 4 lutego 2011, w Bez kategorii, przez autor


Zapraszamy na koncert
Jazzpospolitej!


26 lutego (sobota)
godz. 20:00
Chłodna 25


Jeden z najciekawszych debiutów polskiej sceny okołojazzowej ostatnich lat. JAZZPOSPOLITA to świetna fuzja jazzowej tradycji i post-rockowej nowoczesności. Znakomity warsztat, melodyczna wyobraźnia, doskonała znajomość współczesnego muzycznego języka – to wszystko sprawia, że warszawski kwartet można uznać za kontynuatorów świetnej tradycji polskiej alternatywy jazzowej. 

Czterech muzyków, pięć instrumentów, niezliczone źródła inspiracji i efekt w postaci żywiołowego kwartetu grającego muzykę z nienazwanej szuflady. Avantgarde-Jazz ? Post-Rock ? Nu-Jazz ? Avant-Pop ? JAZZPOSPOLITA z szacunkiem dla kanonu, ale i śmiałością w wykraczaniu poza gatunkowe wzorce, bezkompromisowo kieruje się w nieznane, łącząc i deformując to, co absorbuje jej członków. Azymutem jest eklektyzm. 

„Nasze inspiracje są bardzo, ale to bardzo różne. Czasem wręcz zastanawiamy się, jak to możliwe, że czterech gości o tak odbiegających od siebie gustach muzycznych razem robi muzykę i gra koncerty. Lee „Scratch” Perry czy John Legend, Kurt Rosenwinkel czy Photek, Aleksandr Skriabin czy Herbie Hancock – tak wyglądają spory, jak jedziemy w trasę i chcemy posłuchać muzyki”. 

wstęp 15 pln

***

 

Stefan Nowakowski
(acoustic bass, bass guitar)

Wojtek Oleksiak
(drums)
Michał Załęski
(keyboards, synthetizers)

Michał Przerwa-Tetmajer
(guitar)  

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS