projektowanie książek, warsztaty

Dodano 4 lutego 2011, w Bez kategorii, przez autor

 

Doskonalenia technik składania i projektowania książek

14-18 marca 2011

 

Zapraszamy na warsztaty Doskonalenia technik składania i projektowania książek, które poprowadzi Robert Oleś – projektant i wydawca (d2d.pl). Od 2005 roku wykłada typografię i prowadzi warsztaty na Akademickim Kursie Typografii oraz autorskie szkolenia dla wydawnictw. Wykłada podstawy edytorstwa i typografii w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, projektowanie publikacji dla słuchaczy Podyplomowych Studiów Edytorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. We współpracy z Arctic Paper Polska organizuje i prowadzi cykl wykładów otwartych „T jak typografia”. Współorganizował krakowskie warsztaty typograficzne KrakTypo. Wykłady i warsztaty mają na celu doskonalenie umiejętności świadomego i racjonalnego projektowania i składania funkcjonalnych i estetycznych książek.

Warsztaty będą składać się z wykładów oraz zajęć warsztatowych w pracowni wyposażonej w drukarkę laserową i dostęp do internetu. Wykłady, prezentacje zadań wykonywanych przez uczestników oraz korekty i dyskusje odbywać się będą w pracowni. Od uczestników wymagana jest obecność na zajęciach oraz gotowość do odrabiania pracy domowej. Szczegóły projektu będą uzgadniane na początku każdego dnia.

Każdy uczestnik kursu musi dysponować laptopem z ulubionym programem edytorskim i własnymi fontami. Na pierwszy dzień kursu każdy uczestnik powinien przynieść książki, które jego zdaniem są zaprojektowane i wykonane bezbłędnie: trzy dowolne książki przygotowane techniką składu ręcznego lub maszynowego oraz trzy przygotowane techniką fotoskładu lub składu komputerowego. Uczestnik powinien umieć obronić swój wybór. W wypadku trudności ze zdobyciem książek składanych techniką maszynową lub ręczną, można ograniczyć się do składu komputerowego.

Koszt udziału w pięciodniowych warsztatach:

Studenci / uczniowie: 500 zł
pozostali uczestnicy: 600 zł

Uwaga!

Prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego mailem na adres: tmajorek@zamekcieszyn.pl
lub faxem: 33 851 08 21 w.16 do 8 marca 2011r.

Szczegółowe informacje o warsztatach i noclegu:

Tomasz Majorek
Tel. +48 33 851 08 21 wew. 24
Kom. + 48 504 565 335

tmajorek@zamekcieszyn.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS