bassta, vol. 3

Dodano 13 lutego 2011, w Bez kategorii, przez autor

BASSTA, vol. 3

18 marca (piątek)

godz. 21.00
Chłodna 25

Lutowa edycja Bassty swoje korzenie miała głęboko w sercu jamajskiej wyspy i choć Malik, Harper i Auer nieraz zabierali słuchaczy w okolice Londynu i Berlina, tylko Pan Borman opuścił Karaiby na dłużej. Marcowym gościom Chłodnej 25 daleko do podobnej geograficznej ortodoksji. Łączy ich natomiast miłość do bitu. Bez względu na jego tempo, stopień połamania i gatunkową przynależność.

Wieczór rozpoczną dwa live-acty. W piwnicy wolskiej klubokawiarni swoje producenckie umiejętności zaprezentują płocczanin NN i pochodzący z Gostynina, Czarny Władek. Mimo że wywodzą się z różnych środowisk muzycznych, wspólny język znaleźli w postaci trudnych do sklasyfikowania bitowych konstrukcji. Elektroniczna edukacja wychowanka nadwiślańskiej sceny techno, nie skrępowała jego dźwiękowych poczynań. Hip-hopowe korzenie reprezentanta Perfidnego Planu, nie zdefiniowały jego dalszych produkcji. Rytmiczna ekwilibrystyka i skomplikowane pomysły aranżacyjne są dla nich wyłącznie nośnikami emocji.

www.soundcloud.com/nnrec
www.myspace.com/czarnywladek

Zaraz po tym jak Czarny Władek wyda ze swoich maszynek ostatnie dźwięki, gramofony puści w ruch wrocławianin GTO. Wraz z MC Benkenobim współtworzący projekt Boorgroove, dolnośląski DJ odpowiedzialny jest za powstanie forum glitch-hop.pl. Tak na portalu jak i w setach preferuje on podszyte niskim basem, ciężkie syntezatorowe produkcje dla których punktem wspólnym jest uliczny, rapowy vibe. Przy mikrofonowym wsparciu swojego kompana zaprezentuje on daleką od ortodoksji, futurystyczną wizję hip-hopu. Rymowane wersy pojawić mogą się również w selekcji rsp, gdyż doboru płyt płockiego DJ’a nie ograniczają żadne stylistyki i kategorie. Szerokie horyzonty od lat nie pozwalają mu zagrzać miejsca w krępujących ramach jednego gatunku. Perfekcyjnego bitu szuka w eksperymentalnej elektronice, abstrakcyjnym hip-hopie, techno, dubie i dubstepie. Za drogowskazy służą mu głęboki bas, przestrzenne brzmienie i hipnotyczny rytm.

www.soundcloud.com/mash-machine
www.myspace.com/rspnnrec

wstęp 10 pln

Systemy audio zapewnia LFX AGENCY (http://www.lfx.pl/)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS