3xDuda, 8.06.2011

Dodano 18 maja 2011, w Bez kategorii, przez autor


Od początku zanosiło się na burzę bo już jako maluchy byli bardzo aktywni. Tomek z Radkiem non stop się bili o resoraki, historyjki z gum Turbo oraz pistolety na kapiszony. Joasia zazwyczaj rozdzielała braci i godziła ich przysyłanymi przez ciotkę z Niemiec misiami Haribo, które chowała skrzętnie w rodzinnym pianinie. Pianino służyło dzieciom również jako statek kosmiczny, którym odbywały podróże rodem z Gwiezdnych Wojen. Czasem chłopcom zdarzało się pokłócić, kto ma być kapitanem Hansem Solo, a Joasia nigdy nie chciała być księżniczką Leią i robiła za Chewbaccę. Nie przypuszczali wtedy, że wszyscy w przyszłości będą muzykami i stworzą pewnego dnia zespół. Czekali długo na odpowiedni moment, by połączyć siły i wszystkich zaskoczyć – i oto naradziwszy się na imieninowym obiedzie u babci, popędzili do sali prób i niebawem zagrają dla was.

***

JOANNA DUDA

Pianistka, kompozytorka, liderka „AuAuA”, współliderka projektów „Wojtek Mazolewski Quintet”, „Ö”.

Jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia na europejskiej scenie muzycznej. Stypendystka Kulturalnego Miasta Gdańska w 2010r.

Nominowana do nagrody przyznawanej przez TVP Kultura „Gwarancje Kultury 2011″ w kategorii „Debiut Roku” za album „Muzyka do bólu”. Od czterech lat udziela się na scenie muzyki jazzowej i improwizowanej w Polsce i za granicą. Artystka ukończyła Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. A. Artykiewicza na wydziale instrumentalnym (klasyka); naukę jazzu i improwizacji pobierała u znakomitych pianistów, takich jak Michał Tokaj (PL), Wojciech Niedziela (PL), Matt Mitchell (USA), Andy Milne (USA).

Jej kontrastowe inspiracje powodują dużą rozpiętość stylów, w których się porusza – począwszy od przemożnego wpływu muzyki klasycznej przełomu XIX/XX w i współczesnej, poprzez gatunki wyrastające z jazzu i popu lat ’80, kończąc na didżejskiej scenie elektronicznej, ambientowej, dubstepowej i eksperymentalnej. 

Eklektyczność jej muzyki słyszalna jest zarówno w poszczególnych projektach, kompozycjach jak i podejściu do zagadnienia nowoczesnej pianistyki.

W 2010 roku Joanna Duda została zaproszona do udziału w serii koncertów „Chopin na 5 fortepianów” wraz z najlepszymi polskimi pianistami: Sławkiem Jaskułke, Piotrem Wyleżołem, Pawłem Kaczmarczykiem oraz Katarzyną Borek.

Projekt ten artyści zaprezentowali na Europe Square Outdoor – Expo w Szanghaju. 

Na Festiwalu Jazz Jantar 2010 miała miejsce premiera debiutanckiej płyty zespołu AuAuA o tytule „Muzyka do bólu”. W lutym 2011 roku nastąpiła premiera płyty Kwintetu Wojtka Mazolewskiego „Smells Like Tape Spirit”.

www.myspace.com/joannaduda


RADEK DUDA

Muzyk i kompozytor wywodzący się z warszawskiej sceny undergroundowej. Realizuje muzykę do przedstawień teatralnych, telewizji, radia, bajek,stron internetowych i do różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych.

Prowadzi również działalność solową (koncerty na pianino, elektroniczne live acty, muzyka konkretna, instalacje dźwiękowe). Używa różnorodnego instrumentarium które zależne jest od okoliczności i zapotrzebowania – fortepian i inne instrumenty klawiszowe, flety, gitara, harmonijka ustna, melodyka, mbira, głos, przedmioty codziennego użytku, laptop + efekty elektroniczne.

Współpracuje z następującymi muzykami i artystami:

Hiroko Komiya, Patryk Zakrocki, Piotr Bukowski, Norbert Kubacz, Daniel Pigoński, Tomasz Duda, Olga Mysłowska, Hubert Połoniewicz, Radek Polakowski, Piotr Janiec, Mariusz (Szupla) Szuplewski, Mirt, Weronika Lewandowska, Kordian Piwowarski, Kuba Kossak, Marcin Wierzchowski, Atsushi Takenushi, Mikołaj Długosz, „Kalimba”, Renata Piotrowska, Paweł Kozłowski, Michał Sieczkowski, „Czarodziejska Kura”, Norbert Kubacz.

Jest współzałożycielem takich projektów jak:

„Plan.kton”, „Staccato Cat”, „D Kwadrat”, „Frozen Bird”, „Black Taxi”.


TOMASZ DUDA 

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dębicy, Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego. Brał udział w warsztatach prowadzonych przez Bruno Chevillon (2004), w warsztatach i sesjach muzyki improwizowanej w Conservatoire National de Région de Strasbourg (2004), Seminarium i Kursie Mistrzowskim prowadzonym przez prof. Güntera Priesnera z Hochschule für Musik Nürberg-Augsburg (2002), Międzynarodowych Kursach Muzyki Elektronicznej Accanthes/IRCAM w Krakowie (2000) (jako stypendysta Rządu Francuskiego oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum”), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Gdańsku (1999), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach.(1993) i kilkakrotnie w Warsztatach Jazzowych w Brzozowie. W latach 1987 – 1994 był członkiem następujących zespołów prowadzonych przez Andrzeja Bonarka: Lastr Splin, Teenbeat, Nie Znam Tego Człowieka i Charlie Winorośl. Był również członkiem zespołów: Donnermaschine, Bardzo Orkiestra, Mimofoni, Ludofoniarze, Alter Ego z Tarnowa, Jazz Quarrtett i wiele innych. Brał udział w Djazzporch Pawła Szamburskiego i Galimadjazach Patryka Zakrockiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS