tokar szpura postaremczak, 12.06.2011

Dodano 22 maja 2011, w Bez kategorii, przez autor

Zapraszamy na koncert!

MARK TOKAR


PAWEŁ SZPURA 
PAWEŁ POSTAREMCZAK12 czerwca (niedziela)
godz. 21.00
Chłodna 25


Po latach grania ze sobą w różnych konfiguracjach postanawiają zrealizować pomysł, który dojrzewał w nich od dłuższego czasu. W oparciu o ukraińskie pieśni żałobne, z której każda posiada swoje własne, niesamowicie głębokie znaczenie, odkrywają przestrzeń pozwalającą na medytacyjną podróż w głąb muzyki.

Energia rodem z ukraińskich rytuałów. 

wstęp 15 pln


***

MARK TOKAR

Muzycznej im St. Ludkiewicza we Lwowie (gitara klasyczna). Rownocześnie rozpoczął grę na kontrabasie. W latach 2002-2004 wielokrotnie uczestniczył w warsztatach jazzowych w Krakowie pod kierunkiem M.Parkinsona.
W latach 2005-2006 pracował jako dyrektor artystyczny i współorganizator ukraińsko-polskiego festiwalu „Jazz Bezz”. 
Występował jako basista z rożnymi formacjami w Niemczech, Czechach, Polsce, Ukrainie, Rosji.
Członek lwowskiej formacji Dzyga Jazz Quintet. Jest także twórcą i liderem międzynarodowych projektów Leo’m'art i Mark Tokar Quintet. Był uczestnikiem projektów „Resonance” i „Five Spot”.
Grał z Kenem Vandermarkiem, Robertą Piket (USA), Klausem Kugelem, Arkadijem Shylkloperem (Niemcy), Petrasem Visniauskasem (Litwa), Mirceą Tiberianem (Rumunia), Mazzolem, Mikołajem Trzaską (Polska), Yuriem Yaremczukiem (Ukraina).

PAWEŁ SZPURA

Perkusista znany z formacji Kapishon, Cufunkt, Trzaska/Gzyra/Szpura oraz współpracy z Rafaelem Rogińskim, Michałem Górczyńskim czy Tomaszem Dudą. Brał udział w festiwalach: WSJD, Warszawska Jesień, Mizrach (z Raphaelem Rogińskim i Marcinem Olesiem).

PAWEŁ POSTAREMCZAK

Saksofonista na stałe związany z zespołem HERA, Snowman. Współpracuje z czołowymi przedstawicielami muzyki improwizowanej.


http://www.myspace.com/pawelpostaremczak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS