Betaville, 22.08.2011

Dodano 6 sierpnia 2011, w Bez kategorii, przez autor

22 sierpnia (poniedziałek)
godz. 20:00
Chłodna 25


Betaville to wspólny projekt Huberta Zemlera, Piotra Kurka i Arturasa Bumsteinasa. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest próba połączenia brzmień generowanych elektronicznie z dźwiękami idiofonów i membranofonów.

Arturas Bumšteinas jest kompozytorem muzyki elektronicznej i akustycznej oraz twórcą sztuk wizualnych. Ukończył Litewską Akademię Muzyki i Teatru. Jest założycielem międzynarodowych zespołów instrumentalnych „Works and Days” oraz „Quartet Twentyone”. Jego prace z dziedziny sztuk wizualnych były prezentowane na ponad trzydziestu wystawach w całej Europie. Arturas miał okazję zaprezentować swoją muzykę i projekty audiowizualne między innymi na takich festiwalach jak The Holland Festival, Angelica, Sensoralia/Romaeuropa, Avanto, Sonic Circuits, Skanumezs, Full Pull, Cut&Splice czy Wundergrund. Wśród wydawców jago muzyki jest nowe polskie wydawnictwo Bolt Records, a prace wizualne reprezentuje berlińska Galerie Antje Wachs. Arturas mieszka i tworzy w Warszawie i Wilnie.

Piotr Kurek to muzyk i kompozytor, współzałożyciel nieistniejącej już grupy Ślepcy. Ma na swoim koncie dwie solowe płyty, we współpracy z portugalską wytwórnią Crónica i lubelskim Ośrodkiem Rozdroża. Autor muzyki do licznych spektakli teatralnych (Lubelski Teatr Tańca) i projektów multimedialnych (kolektyw kilku.com). Koncertował na festiwalach teatralnych i muzycznych m.in. w Polsce (Festiwal Malta, Festiwal Kody), Niemczech (Transmediale), Portugalii (Cornelius Cardew and the Art of Listening), Francji (Traverses), Austrii (Elevate), Węgrzech (UH Fest), Białorusi i Hiszpanii. Incydentalnie zbieracz małych, średnich i dużych instrumentów.

Hubert Zemler jest perkusistą, który eksperymentuje na pograniczu współczesnej muzyki klasycznej, free jazz’u i improwizacji. Współpracował z artystami z wielu kręgów kulturowych od orkiestr symfonicznych począwszy przez muzykę etniczną, folkową i jazzową na hip hopie i rocku kończąc. W 2010 roku zdobył brązowy medal na międzynarodowej delfiadzie artystów w Korei ( olimpiadzie dla ludzi sztuki ) w kategorii perkusja solo. Wydarzenie to skłoniło go kontynuowania pomysłu grania koncertów solowych na instrumentach perkusyjnych. Płyta z zapisem jego występu w warszawskim klubie Chłodna 25 ukaże się jesienią nakładem wydawnictwa Lado ABC. Oprócz projektów eksperymentalnych Hubert występuje również między innymi w zespołach Horny Trees, Ritmodelia, Incarnations, Natu – Natalia Przybysz, Rei Ceballo & Calle Sol, Marcin Olak Trio, Babadag, Kapacitron. Jest aktywnym uczestnikiem warszawskiej sceny muzyki improwizowanej.

BILETY: 20 pln

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS