Spotkanie z Maciejem Jeziorkiem, 5.09.2011

Dodano 6 sierpnia 2011, w Bez kategorii, przez autor

Polowanie na bohaterów masowej wyobraźni

Pierwsze powakacyjne, a trzecie z kolei spotkanie w ramach
„Warszawskich spotkań z fotografią dokumentalną”
odbędzie się 5 września (poniedziałek) o godz. 18:00 na Chłodnej 25.
Gościem będzie Maciej Jeziorek,
członek agencji Napo Images.

Polowanie na bohaterów masowej wyobraźni, fotoreportaż na usługach pospólstwa, czyli co ludzie chcą oglądać? Pewnie sami tego nie wiedzą, wiedzą to wydawcy prasy popularnej i dostarczają obrazy nadmuchanych idoli wykreowanych przez media, by było kim się zajmować. A może to prawdziwi bohaterowie dzisiejszych czasów i posągowe wzory dla innych?

Na te pytania spróbuje odpowiedzieć Maciej Jeziorek, podczas spotkania prowadzonego przez Andrzeja Zygmuntowicza – szefa Rady Artystycznej ZPAF i Akademii fotoreportażu, w ramach projektu „Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną”. To cykl 6 spotkań z wybitnymi polskimi fotoreporterami, realizowany przez Fundację na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, działającą przy Instytucie Dziennikarstwa UW. 


Kolejne spotkania odbędą się w Chłodna 25 o godz. 18.00:

10 października – Agnieszka Rayss, „Odmieńcy, dzikusy i normalni – kim jest inny?”
7 listopada – Jan Brykczyński, „Zmodyfikowane obrazy rzeczywistości”
5 grudnia – Włodzimierz Krzemiński, „Czy te zdjęcia mogą kłamać”

Dotychczas odbyły się spotkania z Filipem Ćwikiem i Maćkiem Nabrdalikiem. Ponadto 2 lipca podczas Okrągłego stołu fotograficznego, fotoreporterzy uczestniczący w projekcie czekali na portfolia fotografów zainteresowanych fotografią dokumentalną.

Na wszystkie spotkania jest wstęp wolny. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu „Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną – człowiek zanurzony w rzeczywistości”.

Maciej Jeziorek urodził się w 1973 w Warszawie. Współzałożyciel i członek agencji Napo Images. Absolwent studiów teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym i Studium Fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Juri Gagarina w Warszawie. Od 13 lat pracuje dla polskich pism i agencji fotograficznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS