Teraz Poliż, HONOR, 1.09.2011

Dodano 6 sierpnia 2011, w Bez kategorii, przez autor


BÓG///HONOR///OJCZYZNA to projekt Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ,
na który składa się realizacja trzech czytań performatywnych,
każde we współpracy z innym reżyserem.

1 września, w rocznicę wybuchu II wojny światowej
zapraszamy na kolejny z cyklu
HONOR

Reżyseria:
Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ

Obsada:
Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ
(Dorota Glac, Marta Jalowska, Dominika Strojek)

Scenariusz jest tworzony metodą pracy warsztatowej, która jest specyfiką działań Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ. Pojawią się m.in. fragmenty dzieł: „Egzekutor” Stefana Dąmbskiego, „Polski Kodeks Honorowy” Władysława Boziewicza oraz „Gottland” Mariusza Szczygła. Po czytaniu przewidziana jest dyskusja z publicznością. Czytanie reżyseruje Karolina Maciejaszek.

WSTĘP WOLNY

Rezerwacje: terazpoliz@terazpoliz.com.pl

***

Pierwsze czytanie: BÓG, odbyło się w Święto Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia przy współpracy z reżyserką Ulą Kijak.

Trzecie czytanie: OJCZYZNA, odbędzie się 5 października.

Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ to żeńska formacji teatralna. Jej spektakl „LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić” w reżyserii Marty Ogrodzińskiej zdobył Grand Prix IX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, Nagrodę TRYTONA – za najlepszą kreację zbiorową XXXIX Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA oraz Grand Prix XVII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dionizje“. W tym roku spektakl był pokazywany w Mołdawii na festiwalu FINT w Kiszyniowie, gdzie został entuzjastycznie przyjęty. W listopadzie 2010 roku warszawska publiczność miała okazje obejrzeć premierowy pokaz kolejnego spektaklu TERAZ POLIŻ „SUKIENKA Z DZIURKĄ” w reżyserii Uli Kijak. Spektakl będzie pokazywany w Berlinie w sierpniu tego roku. W 2011 roku TERAZ POLIŻ zrealizowała kolejny projekt – „DEKAMERON”. To przedsięwzięcie artystyczne umożliwiło młodzieży licealnej czynne uczestnictwo w procesie produkcji teatralnej. W ramach projektu odbyły się warsztaty teatralne z twórcami, a równolegle do tych działań powstał spektakl pt.: „TRANSGIOVANNI” oparty na motywach „Dekameronu” Boccaccia w reżyserii Natalii Sołtysik, którego premiera odbyła się w lipcu 2011 r. w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS