Zimpel/Reisinger – koncert akustyczny na Chłodnej25.

24 lutego (piątek)
godz. 20.00
wstęp: 20pln


Wacław Zimpel (Polska) – klarnet B, klarnet basowy
Wolfgang Reisinger (Austria) – perkusja, elektronika

Wacław Zimpel klarnecista, klarnecista basowy, kompozytor. Na polskiej scenie muzycznej zadebiutował jako współtwórca jazzowej formacji EMERGENCY, poszukując własnych, oryginalnych środków wyrazu, opartych na tradycji jazzu i współczesnej muzyce klasycznej. Jego główną inspiracją jest twórczość takich artystów jak Eric Dolphy, John Coltrane, Ornette Coleman, Jimmy Giuffre, Anton Webern, Igor Strawiński. Poszukiwania muzyczne Wacława Zimpla skupiają się głównie na nowoczesnym podejściu do materiału dźwiękowego w improwizacji, wykorzystując dwudziestowieczne techniki kompozytorskie w prowadzeniu melodii i harmonii. Charakterystyczne dla jego muzyki jest również podejście do brzmienia zespołu, poprzez oryginalne zestawienia instrumentów. Wacław Zimpel występował w ramach projektów: MIKOŁAJ TRZASKA QUARTET, TRZASKA/ZIMPEL/DYS, ZIMPEL/KUSIOŁEK, CLARINET SUMMIT z Theo Jorgensmannem i braćmi Oles. Wykonuje również kameralnie i solowo muzykę klasyczną. Jego najnowszym projektem jest trio współtworzone z kontrabasistą Wojciechem Traczykiem i perkusistą Robertem Raszem ZIMPEL/TRACZYK/RASZ, członek Resonanse.

Wolfgang Reisinger – urodził się w Wiedniu 1955 roku. Pierwszy muzyczny trening otrzymał w wieku sześciu lat w Wiedeńskim Chórze Chłopięcym. Później uczęszczał na zajęcia z klasycznej gry na pianinie w Konserwatorium, a następnie uczył się grać na perkusji w Hochschule fur Musik w Wiedniu pod okiem solowego bębniarza Wiedeńskiej Filharmonii – Richarda Hochrainera.
Poprzez improwizację doszedł do jazzu. Przez kilka lat grał jako niezależny muzyk, a później dołączył do nowo utworzonej Vienna Art Orchestra, z którą grał 10 lat (1979-1989).
Wpływy zarówno jazzu, jak i muzyki współczesnej można usłyszeć w jego Project Extended Solo Drumming. Jest to program koncertu solowego, który łączy ze sobą perkusję, orkiestralne instrumenty perkusyjne i elektroniczną muzykę na żywo. Wolfgang Reisinger koncertował w tym stylu w różnych duetach, m.in. z Davem Liebmanem, Kazue Sawai – Japończykiem grającym na koto oraz z Wolfgangiem Mittererem – austriackim kompozytorem i mistrzem muzyki elektronicznej.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia przed koncertem

wsparcie medialne:
www.gildia.pl
www.popupmusic.pl
www.uwolnijmuzyke.pl
www.screenagers.pl
www.muzyka.pl
www.niezalcodzienny.pl
www.antyportal.net
www.radioaktywne.pl
www.emmapak.eu
www.5kilokultury.wordpress.com

 

Jedna odpowiedź na Zimpel/Reisinger – koncert akustyczny na Chłodnej25.

  1. MufTur pisze:

    „Koncert akustyczny” i „elektronika”? Nie nadążam za współczesnością. No, ale może będą obudowy trzaskać. Pozdrawiam! http://mufti.polacy.eu.org/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS