Raphael Goldberg solo koncert

Dodano 27 lutego 2012, w Bez kategorii, przez autor


29 lutego (środa)

Raphael Rogiński solo

godz. 21.00
wstęp 20pln


Raphael: „Drodzy przyjaciele, półprzyjaciele i obcy! Zapraszam was na mój koncert solo. Zagram wam moją interpretacje muzyki z pustyni, szczególnie w wersji izraelsko-beduińskiej”

Raphael Roginski, właśc. Raphael Goldberg (ur. 29.12.1907 w miejscu krzyżowania się granic paru krain, podczas postoju karawany jego rodziców w liczbie pięciu) – Natufiański gitarzysta, kompozytor, zbieracz, badacz. Lider wielu zespołów gdzie rozwija autorską teorie, której początkiem był trans wywołany poprzez zjedzenie czarnego motyla z gatunku mengelezis . Nazwa tej teorii jest nie do wypowiedzenia w żadnym języku więc i nie do zapisania. Shofar, Cukunft, Wovoka, Debka Rafiah, Ectoplasma to tylko niektóre z wykwitów tego jakże złożonego systemu. Ostatnio widział: kwitnącą pustynie, delfina, miasto którego nie ma, fabrykę mięsa koło Armagedonu, rzeźby z cukru, świeżą macewę przyjaciela poety, swoją kopię w psim świecie, grillujących Sudańczyków i czarnego osła z cyrku mówiącego od tyłu i popalającego papierosy.

Taka jest ta muzyka w oryginale. Oczywiście jak ja to zagram to będzie…trochę inaczej…


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS