Rewolucje Kobiet: Debata Queer Islam

Dodano 28 lutego 2012, w Bez kategorii, przez autor5 marca (poniedziałek)
godz. 19.00


W dyskusji udział wezmą: dr hab. Joanna Mizielińska, prof. SWPS, dr hab. Katarzyna Pachniak, prof. UW, dr Katarzyna Górak-Sosnowska (SGH i UW). Prowadzenie: Anna Laszuk.

Współczesny świat islamu wydaje się nieprzejednany i purytański wobec wszelkich form seksualności. Tymczasem sfera fizjologii i seksualności była szeroko dyskutowana w prawie muzułmańskim, a już w czasach islamu klasycznego wykształciły się specyficzne formy transpłciowości, nie przystające do binarnego heteroseksualnego wzorca. Podczas dyskusji panelowej przyjrzymy się średniowiecznym kategoriom transpłciowym, istniejącym w świecie islamu, zastanowimy się, jaką pozycję zajmowali interseksualiści w świecie o jasno wydzielonych granicach między kobietami a mężczyznami, czy można źródła religijne zinterpretować w sposób LGBTQ-friendly, i jak w tym wszystkim odnajdują się nieheteronormatywne kobiety.

Serdecznie zapraszamy do udziału i do zakupu tegorocznych gadżetów Manifowych podczas debaty :)

 

Jedna odpowiedź na Rewolucje Kobiet: Debata Queer Islam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS