ŁYCHA (koncert)

Volquartz / Łyszkiewicz / Zabrodzki / Trela


4 kwietnia (środa)
godz.21.00
wstęp 20 zl


„ŁYCHA” – to specjalny muzyczny projekt polsko-niemiecki. W skład zepołu wchodzą Ove Volquartz , Piotr Łyszkiewicz, Piotr Zabrodzki i Michał Trela. Muzyka to niebanalna, abstrakcyjnie kojąca, wywołująca stan ostatecznego ukojenia jaźni. Dzięki takim projektom świat staje się lepszy, a nogi same rwą się do tańca.

Ove Volquartz – klarnet basowy, saksofon
Klarnecista, saksofonista, kompozytor. Mieszka w Getyndze w Niemczech. Współpracuje z muzykami z nurtu freejazzu i muzyki improwizowanej. Oprócz tego pracuje jako kompozytor i uczestniczy w projektach interdyscyplinarnych łączących muzykę z malarstwem, tańcem, poezją i filmem. Ma na koncie współpracę z artystami takimi jak Cecil Taylor, Roscoe Mitchell, Peter Kowald czy Lester Bowie.

Piotr Łyszkiewicz – saksofon tenorowy i sopranowy
Saksofonista,kompozytor, improwizator. Współzałożyciel zespołu Ziemia Planeta Ludzi oraz freejazzowego P.K.P. Trio.
Bierze udział w interdyscyplinarnych projektach z tancerzami contact-improvisation, współprcuje z teatrem tańca.
Uczestniczył w nagraniu drugiej płyty nominowanego do nagrody ”Paszporty Polityki 2011” zespołu Ballady i Romanse.
Zdobył wyróżnienie na VII Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w 2011.

Michał Trela – perkusja
Perkusista wywodzący się z nurtu free jazzowego w oparciu o głębokie podstawy klasycznego jazzu i rytmiki afrykańskiej. Absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracuje z Maciejem Obarą i Markiem Kądzielą w trio ”Maciej Obara Electrically”, Założyciel ”Erase” – projektu zrzeszającego improwizatorów, kompozytorów wywodzących się z awangardy jazzowej. Współpracuje z „Power of the Horns” i „Music According To Art” Piotra Damasiewicza.
Występował ponadto z takimi artystami jak: Zbigniew Wegehaupt, Maciej Garbowski, Piotr Baron, Ryszard Borowski.

Piotr Zabrodzki – syntezatory
Pianista, gitarzysta, kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W swojej muzyce łączy improwizację jazzową z sonorystyką, heavy metal z elektroniką, a wszystko okraszone jest poczuciem humoru. Jest to muzyk bardzo elastyczny i wszechstronny, czego dowodem ilość zespołów, w jakich gra: LXMP, Baaba, Efekt Moozgu, Trylobit, 60 Minut Projekt, Senk Że, Blast Muzungu, SEMAFOR COMBO. Współpracował z czołowymi muzykami awangardowymi, m. in. z Yoshida Tatsuya, Zdzisław Piernik, Kazuhisa Uchihashi.

Wybrana Dyskografia:

Piotr Zabrodzki / Artur Lawrenz – Trylobit
Piotr Zabrodzki / Tatsuya Yoshida – Karakany
Blast Muzungu – Gaijin Gabba
Zdzisław Piernik / Piotr Zabrodzki – Namanga
LXMP – trois suites + une miniature
Efekt Moozgu – Slumberjackin’

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS