13 maja (niedziela)

godz. 21.00

Michał Biela / Karolina Rec / dwa solo koncerty na Chłodnej25
wstęp 20 zł


***********************
MICHAŁ BIELA

Michał Biela gra w Kristen, Ściance, nagrywał z Kings of Caramel i Budyniem.Jego zwiewne piosenki na głos i gitarę barytonową są minimalistyczne i osobiste, niektórzy porównują je muzyki Dave Grubbsa, Jima O’Rourke czy Geoffa Fariny. Biela solo skupia się na prostych harmoniach i melodiach, bez hałasu i ściany dźwięku charakterystycznych dla Kristen czy Ścianki.

www.popupmusic.pl: „Jego song-writing jest bardzo ciekawy i pełen nieoczywistych akcentów, czasem jakby odkryty z pozycji post post-rockowych. Nie nowoczesny, ale też daleki od zapatrzenia w „tradycję”

O czym jest muzyka Bieli? Z grubsza odpowiedź znajduje się tu:

http://www.youtube.com/watch?v=So0Z-Dcu8bo i tu: http://vimeo.com/4229963

************************
KAROLINA REC

Karolina Rec grała w Kings of Caramel, obecnie współtworzy Cieślak i Księżniczki, Nathalie and The Loners, współpracowała z How How i Etamskim, jest także autorką muzyki do spektakli. Szkice na wiolonczele solo: czasem piosenkowe miniatury, czasem wielowarstwowe, pierzaste mikroformy – bez zagłębiania się w określenia formalne, ale z nieustającą chęcią poznawania na pozór ukrytych „właściwości” tego instrumentu. Poszukiwanie siły wyrazu spychanych na margines dźwięków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS