25 czerwca (poniedziałek)
„Manhattan pod wodą” – spotkanie autorskie Zuzanny Głowackiej

godz.18.00

Zbiór felietonów „Manhattan pod wodą” to opowieść o życiu w Nowym Jorku i jego fascynującej nieprzewidywalności. Głowacka w felietonach wspomina dzieciństwo, problemy w szkole z powodu dziwacznego imienia, wolontariat w więzieniu Sing Sing, pracę w „New York Timesie” i związany z tym skandal. Te z pozoru zwyczajne historie często są punktem wyjścia do rozważań na istotne tematy. Autorka przez pryzmat codzienności opowiada o walce ze stereotypami, nieprzystosowaniu, prawach człowieka i życiu w obcym kraju. Teksty napisane są lekkim i zgrabnym stylem, dzięki któremu czytelnikowi udziela się „amerykański optymizm”. Felietony z „Manhattanu pod wodą” to też opowieść o próbie odnalezienia się i zakochania w Warszawie. A dla nas, czytelników, świetna okazja do przyjrzenia się sobie.

Zuzanna Głowacka urodziła się w 1979 r. w Warszawie, mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Miłość do literatury zaszczepił w niej ojciec Janusz Głowacki.Absolwentka nowojorskiej wyższej szkoły artystycznej Bard College, gdzie studiowała literaturę i języki: francuski i włoski. Po studiach pracowała w redakcji „New York Timesa”, potem przy kampanii prezydenckiej Johna Kerry’ego. 
Współpracowała z amerykańską organizacją Rehabilitation Through the Arts, zajmującą się resocjalizacją więźniów przez sztukę – brała udział w projekcie From Sing Sing to Broadway. Jest związana z organizacją Portraits of Hopes, zajmującą się artystyczno-społeczną edukacją dzieci z ubogich rodzin oraz chorych. Od 2008 roku felietonistka miesięcznika literackiego „Bluszcz”. Pisze powieść autobiograficzną o doświadczeniach związanych z pracą w redakcji „New York Timesa”.

Zbiór felietonów „Manhattan pod wodą” jest jej literackim debiutem.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS