18 czerwca (poniedziałek)
Warszawskie Spotkania z Fotografią Dokumentalną # 2
„Społeczne aspekty rytuałów”

godz.18.00„Społeczne aspekty rytuałów” to temat drugiego spotkania Warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną. Tym razem będzie to spotkanie z Przemysławem Pokryckim.

Nowy etap życia, święto, rytuał – ślub, komunia, narodziny, pogrzeb, portret – Przemysław Pokrycki zajmuje się ważnymi wydarzeniami w życiu człowieka. Pokrycki pragnie stworzyć wielki socjologiczny zapis rytualnych zwyczajów Polaków. Chce dotrzeć do każdej klasy społecznej, fotografować w różnych regionach kraju podczas wszystkich wybranych przez siebie uroczystości. Fotografia testymonialna, jaką uprawia Pokrycki, uzyskuje uwiarygodnienie dzięki zasadom powtarzalności, seryjności i podobieństwa kadrów, które stanowią wyróżniki tego typu fotografii – napisał o jego projekcie Tomasz Ferenc.

Spotkanie z fotografem odbędzie się 18 czerwca, o godz. 18.00 w klubokawiarni Chłodna 25. „Społeczne aspekty rytuałów” to drugie z pięciu spotkań, w tegorocznej edycji Warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną. Moderatorem wszystkich spotkań jest Andrzej Zygmuntowicz – szef Rady Artystycznej ZPAF i Akademii fotoreportażu. 


Kolejne spotkania odbędą się również w Chłodna 25, zawsze o godz. 18.00. Będą to:
3 września, Dorota Awiorko-Klimek – „Współczesny polski wschód”
8 października, Cezary Sokołowski – „Polska dla zagranic”
19 listopada, Anna Bedyńska – „Czy fotografia jest kobietą”

Dotychczas odbyło się spotkanie „Między prawdą a propagandą”, z udziałem Wojciecha Grzędzińskiego. W ubiegłorocznej edycji warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną odbyło się również 6 spotkań z udziałem: Filipa Ćwika, Maćka Nabrdalika, Macieja Jeziorka, Agnieszki Rayss, Jana Brykczyńskiego i Włodzimierzem Krzemińskim.

Przemysław Pokrycki – od 1999 roku zawodowo zajmuje się fotografią. Od 2005 roku skupiony jest na dokumentacji rytuałów przejścia: chrztów, komunii, wesel i pogrzebów. Właściciel firmy zajmującej się fotografią okolicznościową – Mamel Pictures. Współzałożyciel Fundacji .DOC.

Na wszystkie spotkania jest wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego (www.fsd.edu.pl ). Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu „Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną – od informacji do uwodzenia odbiorcy”.

Partnerem projektu jest klubokawiarnia Chłodna 25 oraz Centrum Druku i Kopiowania. Patronat medialny objęli: PDF, Akademia fotoreportażu, uw3dtv, fotografuj.pl, optyczne.pl, empiktofo.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS