26 lipca (czwartek)
After PLANETE+ DOC | odc. 4 | Anonymous. Historia haktywizmu

godz.20.00

Po filmie spotkanie z zaproszonymi gośćmi Jarosławem Lipszycem i Piotrkiem VaGlą Waglowskim poprowadzi dziennikarz filmowy Michał Libera.
Zapraszamy na nowy cykl filmowy „After PLANETE+ DOC”. Od czerwca przez całe lato na Chłodnej25 o 20.00 będziecie mogli nadrobić zaległości z tegorocznej edycji festiwalu i zobaczyć najlepsze zdaniem jurorów i publiczności filmy pokazywane w maju na 9. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Cotygodniowym pokazom będą towarzyszyły spotkania z zaproszonymi gośćmi.
Film dokumentalny to więcej niż temat. Sprawdź czy rozumiesz świat i czy świat rozumie Ciebie!

Anonymous. Historia haktywizmu
We Are Legion
reż. Brian Knappenberger, Stany Zjednoczone, 2012, 93 min
Sekcja: Oblicza rewolucji

Film „Anonymous. Historia haktywizmu” to próba nadania ludzkiej twarzy globalnemu ruchowi hakerów, którego członkowie są widziani jedynie w masce Guy’a Fawkesa, jeśli w ogóle pokazują się na oczy.

Grupa Anonymous to zdecentralizowany ruch hakerów, którzy sprzeciwiają się ograniczaniu wolności obywatelskich, cenzurze, korupcji, konsumpcjonizmowi, wpływom Kościoła na życie publiczne. Są bardzo zaangażowani politycznie, a globalne zainteresowanie mediów zyskali przy okazji Arabskiej Wiosny 2011, kiedy to Anonymous hakowali również strony internetowe reżimów, przeciwko którym wystąpiło społeczeństwo.

Film Briana Knappenbergera to wielowarstwowa analiza świata hakerów, którzy osobiście (nieraz godząc się na porzucenie anonimowości) opowiadają o historii i działaniach ruchu Anonymous. Jest to być może pierwszy portret haktywistów jako prawdziwych rewolucjonistów, który może służyć jako kapsuła czasu, jeśli w przyszłości takie akcje, jak strajki i pospolite ruszenia w sieci, staną się nowym modelem nieposłuszeństwa obywatelskiego na skalę globalną.

Wybrane nagrody i festiwale:
2011 – PLANETE+ DOC FF, premiera europejska/European premiere

patronat medialny:
www.stopklatka.pl
wstęp 10 zł
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS