współczesny polski wschód

Dodano 31 sierpnia 2012, w Bez kategorii, przez autor
WSPÓŁCZESNY POLSKI WSCHÓD


3.09 (poniedziałek)
godz. 18.00
„Współczesny polski wschód” to temat trzeciego spotkania Warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną. Tym razem będzie to spotkanie z Dorotą Awiorko-Klimek, szefem działu foto w „Dzienniku Wschodnim”. Spotkanie odbędzie się 3 września w klubokawiarni Chłodna 25.

„Współczesny polski wschód”, czar czy smutek prowincji. Na Lubelszczyźnie, gdzie pracuje, nie ma wielkiej polityki, ani wydarzeń, którymi żył świat. Zazwyczaj jej fotografie pokazują mozaikę ludzkich losów, wydarzeń tragicznych lub zabawnych.

Moderatorem spotkania jest Andrzej Zygmuntowicz – szef Rady Artystycznej ZPAF i Akademii fotoreportażu. Dotychczas odbyło się spotkanie „Między prawdą a propagandą”, z udziałem Wojciecha Grzędzińskiego oraz „Społeczne aspekty rytuałów” z Przemysławem Pokryckim. W ubiegłorocznej edycji warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną odbyło się również 6 spotkań z udziałem: Filipa Ćwika, Maćka Nabrdalika, Macieja Jeziorka, Agnieszki Rayss, Jana Brykczyńskiego i Włodzimierzem Krzemińskim.

Dorota Awiorko-Klimek, fotografuje od zawsze. Zdobywczyni „Zdjęcia Roku” Grand Press Photo 2006, II i III nagroda w kategorii wydarzenia – BZWBK Press Photo 2010, III nagroda w kategorii wydarzenia – Grand Press Photo 2010, I nagroda za fotoreportaż w kategorii wydarzenie – Grand Press Photo 2011. Współpracowała jako fotoreporterka z Gazetą Wyborczą w Lublinie. Od roku 2002 pracuje dla Dziennika Wschodniego, zaś od sześciu lat kieruje działem foto tej gazety.
Fotografuje także dla Rzeczpospolitej i Agencji Forum. Jej zdjęcia publikowane są również na łamach czasopism ogólnopolskich.

Na wszystkie spotkania jest wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego (www.fsd.edu.pl). Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu „Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną – od informacji do uwodzenia odbiorcy”.

Partnerem projektu jest klubokawiarnia Chłodna 25 oraz Centrum Druku i Kopiowania. Patronat medialny objęli: PDF, Akademia fotoreportażu, uw3dtv, fotografuj.pl, optyczne.pl, empiktofo.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS